Akupresszúrás pontok nyomására is használható lehet az a legendás csoki, amit a második képen mosolygó Szandi hozott a Amerikából (köszi!). Persze, az akupresszúrát sajnos nem lehet nyelven alkalmazni, pedig ez új értelmet adhatna a Hershey's kisses-nek.
Azért kiss, vagyis csók, mert állítólag a gép, amikor kinyomja és adagolja a csokit, pici cuppanós hangot hallat. Jó is, ha ezt megideologizálják, mert a magam részéről sosem értettem, hogy a csók elnevezésű pl. sütiket miért így nevezik. De mondjuk azt, hogy cuppan minden csókos süti. Node: a Hershey's kisses voltaképpen egy parányi, majdhogynem duci csepp alakú kúp, ami esetünkben tejcsokiból áll – bár a honlapról kiderült, hogy vannak töltött csókok, trüffelesek, mandulásak... Azt hiszem, Szandinak az egyik klasszikust sikerült elhoznia, hiszen eredetileg is hasonló csomagolással és hasonlóan tejcsokiból gyártották a csókokat, pontosan 1907-től, és csak 1942-ben állt le a gyár egy évre.
Maga a csoki voltaképpen olyan, mint egy nagy csokikocka a jellegzetes csepp alakban. A tejcsokis anyag picit kevésbé krémes, mint a Lindt sima tejcsokija, leginkább talán a (hú, üssetek a számra, egy legendáról beszélek) Boci csokira emlékeztet, bár annál picit vaníliásabb. Így jár az, aki közel merészkedik egy legendához. Bár voltak korábban olyan reklámok, amiben leharapták azt a kis kiálló csúcsát, ne kövessük ezt a példát! Dokumentáltan kis szájmérettel rendelkezők (mint én!) is bátran kapják be az egészet, és tessék olvadni hagyni! A legjobb, mikor az ember tényleg egyfajta akupresszúrás eszközként használja a nyelvén és közben forgatja ide-oda.
A formája és a csomagolása nagyon egyedi, a legtöbb reklámban is ezt használják ki (a konkurencia is): mielőtt fényes alufóliába tekernék, a kis csokicsepp alá betűrnek egy szalagot, amit aztán a csók tetején, mint egy pici váron a zászlót, kilógatnak. Jól néz ki, és még azt is megkönnyíti, hogy kihámozzuk a csomagolásból. Az, hogy voltaképpen kis adagokban ehetjük, inkább csak lassítja a felzabálási időt, mintsem bárkit meggátolna abban, hogy egymás után többet egyen (ez persze az én tapasztalatom).
Nagyon amerikai csoki ez, és nem csak azért, mert viszonylag egyszerű édesség, amin sokat dob a külcsín és a legenda. A cég honlapján – amellett, hogy lehet puszit küldeni mailben – üzeneteket is lehet hagyni az amerikai hősöknek, a Hershey's kiss amerikai zászlót imitáló csomagolásán belül: ezek jellemzően amerikai katonafeleségek édes üzenetei. Megjegyezném, hogy a csoki tárolására szolgáló klassz fémdobozka kínai gyártmány.
De mert sok puszi sokra megy, idelinkelem azt, aminek ennél a részérnél nem csak Hershey's kisses-re, de zsebkendőre is szükségem lett volna.
Hershey's kisses
170 g
ajándék volt